wtorek, 19 czerwca 2012

Wiemy kto zagra w ćwierćfinałach. Ukraina podzieliła los Polski i nie wyszła z grupy.

Wayne Rooney wrócił do reprezentacji Anglii w wielkim stylu. Już w pierwszej połowie miał okazję do zdobycia bramki, a tuż po przerwie strzelił dla Anglii bramkę na wagę awansu i pierwszego miejsca w grupie D. Anglia wygrała z Ukrainą 1:0. Spotkanie mogłoby zakończyć się znacznie innym wynikiem, gdyby sędzia zauważył bramkę strzelona przez gospodarzy turnieju. W 62. minucie John Terry wybił  piłkę zza linii bramkowej. Później Ukraińcy grali chaotycznie, nie pomogło też wejście na boisko Szewczenki.
W drugim meczu grupy D  Francuzi przegrali ze Szwecją 2:0. Awans z drugiego miejsca zapewnili im jednak Anglicy, którzy pokonali dzisiaj Ukraińców.
W ćwierćfinale Francuzi zagrają z Hiszpanami, a Anglicy z Włochami.