piątek, 8 czerwca 2012

Polska- Grecja 1:1 gol Lewandowskiego, czerwona kartka Szczęsnego i obrona karnego przez Tytonia

Reprezentacja Polski zremisowała z Grecją 1:1 (1:0) w meczu inaugurującym Euro 2012. Gola dla polskiej reprezentacji strzelił Robert Lewandowski, wyrównał w drugiej połowie Dimitris Salpingidis. Obie drużyny kończyły mecz w osłabieniu po czerwonych kartkach dla Wojciecha Szczęsnego i Sokratisa Papastathopoulosa.
W 68. minucie najlepszy w greckiej drużynie Salpingidis znalazł się sam na sam z Wojciechem Szczęsnym. Polski bramkarz sfaulował rywala i zobaczył czerwoną kartkę. Na boisko wszedł drugi bramkarz reprezentacji Przemek Tytoń i od razu obronił rzut karny. Tym samym Tytoń został bohaterem meczu.